Wat mag, kan en/of moet bij het plaatsen van een schutting?

5 reacties

Mijn buren willen een hoge (dichte) schutting op de erfgrens plaatsen en wij willen liever (gedeeltelijk) een lagere schutting (nieuwbouwwijk). Zij geven te kennen dat zij dit gewoon mogen doen en ons ook de helft van de kosten in rekening mogen/kunnen brengen. In art. 5:49 BW staat inderdaad dat ze dit kunnen vorderen. Is hier nog jurisprudentie over te vinden? Dat er in alle redelijkheid en billijkheid toch een overeenstemming dient te zijn o.i.d.? Kortom, kunnen wij hier nog iets tegen doen óf hebben wij gewoon pech? Ook willen zij achterin een huisje (liefst op of tegen de erfgrens) plaatsen, waar ze 's avonds nog even kunnen zitten. Dit huisje is ongeveer 4m bij 4m en 2.40 hoog. Zijn hier nog bepaalde regels voor? Ik ben erg benieuwd naar de reacties!

woensdag 2 juni 2010