Wat zijn mijn rechten na veiling huis?

11 reacties

In 2008 hebben wij een pand gekocht voor 510.000 euro (woongedeelte + bedrijfsgedeelte). ivm afsluiten hypotheek stond toen in taxatierapport een executiewaarde van 438.000. Door omstandigheden rondom de nieuwe zaak (crisis) kwamen wij in de betalingsproblemen in 2010. We konden de hypotheekrente niet meer opbrengen. De bank heeft besloten het huis te veilen, wat afgelopen week heeft plaatsgevonden. Het verkoopbedrag is door de bank goedgekeurd en bedraagt 294.000 euro.Wij dienen binnen 6 weken het huis te verlaten. O.i. een belachelijk laag bedrag. Hierdoor komen wij nog verder in de financieele problemen, omdat het verschil vrijwel onmogelijk nog door ons betaald kan worden. Bovendien is het nog steeds niet gelukt om betaalbare woonruimte te vinden, wat alles nog moeilijker maakt. De notaris, welke door de bank voor de veiling is aangesteld, zegt dat er geen mogelijkheid van beroep is, maar is het niet zo dat een rechtbank dit bod moet goedkeuren? Wat zijn onze rechten? Krijgen we nog inspraak in deze absurde bieding, waardoor wij financieel heel diep in de put komen?Kan men ons uit huis zetten zonder dat we vervangende woonruimte hebben?

dinsdag 1 maart 2011