eigen weg

3 reacties

Wij wonen aan een z.g. "Eigen weg", waarbij ieder die er aan woont een deel van de weg in eigendom heeft. Onze buurman heeft volgens ONZE koopakte een z.g. erfdienstbaarheid om over ons deel van de weg naar en van zijn huis te kunnen. Nu weigert de buurman ons (en onze bezoekers) over zijn deel van de weg. Mag dit zomaar? Hoe kom ik er achter of in ZIJN koopakte een erfdienstbaarheid voor ONS staat?
Hieraan gekoppeld twee algemene vragen over een "Eigen weg":
- Mag de eigenaar iedere passant de toegang weigeren?
- Ik heb ooit gehoord/gelezen dat dit alleen mag als er ook een bordje "Verboden toegang, art. 461" (o.i.d) hangt. Klopt dit?

donderdag 19 april 2012