Wie kan mij over artikel 3:178 BW meer uitleg geven?

2 reacties

Vorig jaar ben ik gescheiden en heb ik het huis verlaten waar ik 50% eigenaar van ben. Dit heb ik gedaan onder de voorwaarden dat mijn ex-vrouw de volledige hypothecaire lasten op haar zou nemen. Dit mede omdat zij had aangekaard dat ik de lasten van de woning niet kon voldoen en zij wel.

Na 9 maanden wil ze alsnog met terugwerkende kracht de helft van de door haar betaalde hypothecaire lasten hebben. Ondertussen heb ik zelf een woning en ben ik net zoveel kwijt aan vaste lasten als zij, en kan niets meedragen aan de woning waar zij in verblijft.
Maar toch blijft ze met een advocaat hameren op het feit dat ik haar nog geld schuld.

Nu heb ik iets gelezen over het artikel 3:178 BW, maar ik wordt er niet helemaal wijs uit.
Kan ik hiermee uit de hoofdelijke aansprakelijkheid komen van de gezamelijke woning? En wat voor eisen zijn daar aan gesteld? Het huis heeft geen overwaarden, wel een restschuld. Kom ik daardoor mee aan betalen als wij gebruik maken van dit artikel?

Alvast bedankt.

woensdag 7 augustus 2013